آزمایش چکاپ کامل در شیراز

آزمایش چکاپ کامل در شیراز(معرفی 2آزمایشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

سلامتی انسان مهمترین مسئله به حساب می آید و بایستی به آن توجه ویژه ای داشت. برای اطلاع از وضعیت سلامتی خود می توان آزمایش چکاپ را انجام داد که قطعا همه اسم این آزمایش را شنیده اند.

اما شاید همه به خوبی ندانند که آزمایش چکاپ کامل چیست و شامل چه آزمایش هایی می شود؟

آزمایش چکاپ کامل جزو مهمترین آزمایش هایی است که هر انسانی بایستی هر چند سال به صورت مرتب آن را انجام دهد تا از وضعیت سلامتی خود اطمینان کسب کند. به بیانی دیگر هدف از آزمایش چکاپ کامل تشخیص به موقع بیماری ها خواهد بود تا بتوان خیلی سریع برای درمان آن اقدام کرد.

تشخیص به موقع هر نوع بیماری سبب می شود هم راحت تر درمان شود و هم هزینه کمتری برای درمان آن پرداخت نمود.

لازم به ذکر است که بهترین حالت برای انجام آزمایش چکاپ کامل هر 12 ماه یکبار می باشد که معمولا اکثر پزشکان نیز این زمان را توصیه می کنند.

در آزمایش چکاپ نمونه های ادرار، خون و مدفوع از شما گرفته می شود و هر کدام به صورت جداگانه آزمایش خواهد شد تا تمامی موارد مشخص شود.

آزمایش چکاپ کامل می تواند شامل آزمایش های خون، آزمایش شمارش سلول های خونی CBC، آزمایش چکاپ کبد، آزمایش چکاپ کلیه، اندازه گیری اوره Urea یا نیتروژن اوره، کراتین Cr، آزمایش چکاپ تیروئید، آزمایش چکاپ ویتامین ها، آزمایش چکاپ ادرار (آزمایش آنالیز ادرار U/A و آزمایش کشت ادرار U/C) و آزمایش مدفوع باشد که در همه این آزمایش ها، تمامی جزئیات مورد بررسی قرار می گیرد و وضعیت نهایی سلامتی به شما اعلام می گردد.

معمولا پس از گرفتن نتیجه آزمایش بایستی آن را به پزشک ارائه داد تا به صورت دقیق همه موارد به شما اعلان شود و با جزئیات بیشتری نسبت به سلامتی خود آشنا شوید.

جالب است بدانید که:
معاینه بالینی (یامعاینهٔ بدنی/آزمایش بالینی/سمپتوماتولوژی یا «چک‌آپ») در پزشکی و پرستاری به دانش درک و شناخت علائم پزشکی (ساین) و نشانه‌های بیماری (سمپتوم) گفته می‌شود که با حس‌های پنجگانه معمولی و بدون نیاز به تجهیزات ویژه پزشکی یا بعبارتی بر بالین بیمار نیز، قابل شناخت و درک بوده و در نخستین مراجعه بیمار و به صورت سرپایی (درون مطب و کلینیک) توسط پزشک یا پرستار تشخیص و مدرک می‌شوند. آزمون کلینیکال همواره همراه با شرح‌حال بیمار باید تهیه شود چراکه بهترین گزارش از سمپتوم و نشانه‌های بیماری که در حقیقت تجربه خود بیمار از بیماری خویش است در شرح‌حال یا آنامنسی درج شده و مجموع آزمون‌های بالینی و شرح‌حال پرونده پزشکی بیمار را تشکیل می‌دهند. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال هر کس نیاز به این دارد که از وضعیت سلامتی کامل خود مطلع شود و آزمایش چکاپ کامل بهترین راه حل برای دانستن این موضوع می باشد.

معمولا تمام آزمایشگاه های پزشکی کشور، آزمایش چکاپ کامل را برای مراجعه کنندگان خود انجام می دهند و شما همشهریان عزیز می توانید برای انجام آزمایش چکاپ کامل در شیراز به آزمایشگاه های پزشکی این شهر مراجعه نمایید.

همچنین وبسایت کارشد در ادامه لیستی از آزمایشگاه های شهر شیراز که چکاپ کامل را برای شما انجام خواهند داد، تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آنها مراجعه کنید.

منبع:

  1. معاینه بالینی (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...