انجام آزمایش خون بارداری در شیراز

آزمایش خون بارداری در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

بانوانی که در دوران بارداری به سر می برند، لازم است طبق تجویزات پزشک متخصص زنان و زایمان، آزمایشات مختلف را انجام دهند که یکی از این آزمایش ها، آزمایش خون بارداری می باشد.

آزمایش خون بارداری موارد مختلفی را مشخص خواهد کرد که یکی از مهمترین موارد، سلامت مادر و فرزند خواهد بود. در این آزمایش هر گونه بیماری و مشکلی که برای نوزاد و مادر وجود داشته باشد، تشخیص داده خواهد شد و می توان زودتر درمان آن را شروع کرد.

تعیین وضعیت سلامت نوزاد، اطمینان از بارداری، ابتلا به برخی از بیماریهای ژنتیکی جنین و ... جزو مهمترین مواردی است که بانوان باردار به همین دلیل بایستی برای آزمایش خون بارداری اقدام نمایند.

آزمایش خون بارداری توسط تمامی آزمایشگاه های معتبر و رسمی کشورمان قابل انجام خواهد بود و اکثر این آزمایشگاه ها از بیمه های درمانی پشتیبانی می کنند.

در شهر شیراز نیز آزمایشگاه های زیادی مشغول ارائه خدمات به بیماران هستند که شما برای انجام آزمایش خون بارداری در شیراز می توانید به آنها مراجعه کنید.

در زمینه آزمایش خون بارداری، معمولا پزشکان متخصص زنان و زایمان، آزمایش بتا را نیز تجویز می کنند که به منظور تایید بارداری، تعیین سن تقریبی جنین، تشخیص بارداری های غیر طبیعی، بررسی غربالگری جنین از نظر بیماری های ژنتیکی، بررسی احتمال وجود سقط جنین و ... می باشد.

جالب است بدانید که:
یکی‌از پانل‌های خون در بخش بیوشیمی برای اندازه‌گیری سدیم، پتاسیم، کلر، بی‌کربنات، نیتروژن اوره خون (BUN)، منیزیم، کراتینین، گلوکز و گاهی نیز کلسیم بکار می‌رود. آزمایش‌های مربوط به کلسترول در دو گروه ال. دی. ال و اچ. دی. ال و نیز تری‌گلیسرید تعریف می‌گردند. برخی آنالیزها مانند اندازه‌گیری گلوکز و یا پروفایل لیپیدها در بخش بیوشیمی، در فرد ناشتا انجام شده و پیش از خون‌گیری فرد بین ۸ تا ۱۲ ساعت پیش از آن نباید چیزی خورده و یا نوشیده باشد. بیشترین استفاده خون در آزمایشگاه‌ها از سیاه‌رگ گرفته می‌شود درحالیکه گروهی از آزمایش‌های تخصصی مانند ای. بی. جی نیازمند نمونه خون گرفته شده از سرخ‌رگ یا شریان است. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال آزمایش خون بارداری برای همه بانوانی که در دوران بارداری و حاملگی به سر می برند، ضروری می باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، خیلی سریع اقدامات لازم انجام شود.

وبسایت کارشد در راستای ارائه خدمات مناسب به شما عزیزان همشهری، لیستی از آزمایشگاه هایی که آزمایش خون بارداری در شهر شیراز را اننجام می دهند، تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در ارتباط باشید.

با اشتراک گذاشتن نظرات خود در رابطه با بهترین آزمایشگاه برای انجام آزمایش خون بارداری و همچنین امتیازدهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

منبع:

  1. آزمایش خون (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...