آزمایش اعتیاد در شیراز

انجام آزمایش اعتیاد در شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

اعتیاد به مواد مخدر، مشروبات الکی و ... یکی از بدترین اتفاق هایی است که در جهان امروزی با آن رو به رو هستیم و آزمایش اعتیاد برای نشان دادن مثبت یا منفی بودن اعتیاد شما انجام می شود.

نتیجه آزمایش اعتیاد برای شروع بعضی از کارهای دولتی و غیردولتی، ازدواج و ... بسیار مهم می باشد و برای انجام آن می توان به آزمایشگاه های پزشکی مراجعه کرد.

در واقع آزمایش اعتیاد به مجموعه آزمایش هایی گفته می شود که نشان دهنده حضور ماده مصرفی اعتیاد آور در بدن انسان خواهد بود.

به طور کلی آزمایش اعتیاد در موارد زیر کاربرد خواهد داشت:

  • گرفتن سوء پیشینه جهت استخدام مشاغل دولتی
  • تست قبل از ازدواج
  • زمان انجام جرائم
  • انجام آزمایش اعتیاد بوسیله پلیس راهور که با کیت های مخصوص اعتیاد گرفته می شود.

در آزمایش اعتیاد خون، موی سر، بزاق، ادرار، عرق و پلاسمای خون را می توان مورد بررسی قرار داد تا مشخص شود در بدن شما ماده اعتیاد آور وجود دارد یا خیر.

البته ممکن است وجود بعضی از مواد دارویی در بدن نیز این آزمایش را به مشکل مواجه کند که بایستی قبل از انجام آن، مواد دارویی که مصرف می کنید را به اطلاع آزمایشگاه برسانید.

مراحل انجام آزمایش اعتیاد نیز به این صورت است که ابتدا بایستی به آزمایشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید و به شما ظرف مخصوص جمع آوری ادرار تحویل داده می شود.

سپس بایستی تمامی وسایلی که به همراه دارید تا به آزمایشگاه تحویل دهید و پرستار یا متخصص آزمایشگاه برای گرفتن نمونه ادرار با شما به سرویس بهداشتی خواهد آمد تا اطمینان کسب کند که مراحل را به درستی انجام می دهید. (البته در این مرحله بایستی پرستار یا متخصص آزمایشگاه دلیل این کار را به شما توضیح دهد.

تمیز کردن دستگاه تناسلی بوسیله دستمال مرطوب، ریختن ادرار در ظرف مخصوص (حداقل ۴۵ میلی لیتر)، بستن درب ظرف نمونه و تحویل ظرف به مسئول آزمایشگاه مابقی مراحل آزمایش اعتیاد است که در نهایت بعد از زمانی مشخص، نتیجه آن به شما اعلام خواهد شد.

جالب است بدانید که مواد مخدر نسبت به آخرین مصرف در مدت زمان های مختلف اثر آن در بدن باقی خواهد ماند.

مدت زمان باقی ماندن اثر مواد مخدر در بدن عبارتند از: حشیش از 1 روز تا 4 هفته، هروئین 3 تا 4 روز، کوکائین 2 تا 4 روز، متادون 3 روز، مورفین 2 تا 3 روز، PCP یا گرد فرشته 3 تا 8 روز، شیشه (آمفتامین) 1 تا 3 روز، الکل 3 تا 5 روز.

یکی از آزمایش‌های سنتی اعتیاد آزمایش ادرار است که روشی حتمی و دقیق نبوده و فرد می‌تواند با استفاده از مصرف مواد شیمیایی ویژه‌ای نتیجهٔ آزمایش را تغییر دهد هرچند که روش‌های دیگری برای آزمایش اعتیاد وجود دارد که با اطمینان بسیار بالا می‌توان از آن‌ها بهره گرفت. با توجه به ماهیت و ساختار اعتیاد، توجه به بعد روانی این بیماری نیز بسیار ضروری است. از این رو تست‌ها و آزمایش‌هایی نیز برای پی بردن به وضعیت اعتیاد فرد با توجه به جنبه‌های رفتاری و روانی آن‌ها موجود می‌باشد که شامل پرسش‌هایی است که خود فرد باید به آن‌ها پاسخ دهد. (منبع: ویکی پدیا)

آزمایش اعتیاد در شیراز هم به مانند دیگر شهرهای ایران در تمامی آزمایشگاه های پزشکی انجام می شود و هر زمان نیاز به نتیجه آزمایش اعتیاد داشتید، می توانید به نزدیک ترین آزمایشگاه محل سکونت خود مراجعه کنید.

وبسایت کارشد هم در راستای کمک به دسترسی آسان شما به آزمایشگاه های شهر شیراز، لیستی از آنها را در ادامه این مقاله تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در ارتباط باشید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

آیا تا به حال برای انجام آزمایش اعتیاد به آزمایشگاه های پزشکی مراجعه کرده اید؟ می توانید نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظردهی این مقاله به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. اعتیاد (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار استقلال
اطلاعات بیشتر...