آزمایشگاه پاتوبیولوژی در شیراز

آزمایشگاه پاتوبیولوژی در شیراز(معرفی 10آزمایشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

آزمایشگاه های پزشکی وظایف بسیار مهمی در قبال احاد جامعه خواهند داشت که با انجام آزمایش های مختلف، بیماری ها تشخیص داده خواهد شد و پزشکان متخصص راحت تر می توانند بیماران خود را درمان کنند.

به آزمایشگاه هایی که در زمینه آسیب شناسی فعالیت داشته باشند، آزمایشگاه های پاتولوژی و پاتوبیولوژی می گویند که این دو نوع آزمایشگاه تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

در آزمایشگاه های پاتولوژی بافت های بدن (مایعات) از لحاظ میکروسکوپی مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرند که در نهایت میتوان اختلالات ژنتیکی، تغییرات ژنتیکی و دلایل ایجاد آنها را مورد بررسی قرار داد.

اما آزمایشگاه های پاتوبیولوژی فضا، تجهیزات، دستگاه های پیشرفته تر و گسترده تری برای تشخیص در زمینه های طبی و پاتولوژی در اختیار دارند که بیشتر در حوزه های بیولوژیک فعالیت خواهند داشت.

به بیانی دیگر آزمایشگاه های پاتوبیولوژی هم بررسی های پاتولوژی و هم آزمایشات طبی را می توانند برای مراجعه کنندگان خود انجام دهند.

تشخیص اختلالات ژنتیکی، تشخیص سرطان های ارثی، تشخیص نئوپلاسم، آزمایش تومورهای سفت، بیماری های عفونی و مقاربتی از جمله مهمترین خدمات آزمایشگاه های پاتوبیولوژی است که اگر به اینگونه آزمایشات نیاز داشته باشید، قطعا پزشک متخصص شما را به این آزمایشگاه ها ارجاع خواهد داد.

مراحل انجام آزمایش در آزمایشگاه های پاتوبیولوژی به صورت زیر خواهد بود:

  1. پذیرش بیمار بوسیله تجویز پزشک
  2. انجام نمونه برداری ها
  3. ارسال نمونه برداری ها برای بررسی نیاز به جداسازی و یا برش
  4. ثبت اطلاعات تهیه شده از بررسی نمونه ها
  5. ارجاع گزارش به پزشک متخصص

جالب است بدانید که:
آسیب‌شناسی یا پاتولوژی شاخه‌ای از علوم پزشکی است که در خصوص تأثیر بیماریها و آسیب‌ها در سطح بافتی و سلولی و مولکولی بحث می‌کند و شامل مطالعه فرایند بیماری در یک اندام یا تمامی بدن برای شناخت ماهیت و علت‌های آن است. آسیب‌شناسی به دو شاخه اصلی آسیب‌شناسی تشریحی و آسیب‌شناسی بالینی تقسیم می‌شود. آسیب‌شناسی بالینی یکی از تخصص‌های پزشکی است که به امر تشخیص بیماری‌ها بر پایه مطالعه و بررسی مایعات و سایر نمونه‌های اخذ شده از بدن مانند ادرار، خون، مدفوع و … می‌پردازد و به زیرشاخه‌های بیوشیمی شیمی بالینی، میکروب‌شناسی بالینی میکروبیولوژی پزشکی، پاتولوژی دامپزشکی، خون‌شناسی بالینی، آسیب‌شناسی مولکولی و ژنتیک بالینی ژن‌شناسی پزشکی و ایمنی‌شناسی بالینی تقسیم می‌شود. (منبع: ویکی پدیا)

آزمایشگاه های پزشکی زیادی در کشورمان فعالیت می کنند که آزمایشگاه های پاتوبیولوژی زیر مجموعه آزمایشگاه های پزشکی محسوب می شوند.

اگر نیاز به آزمایشات تشخیص طبی و پاتولوژی داشته باشید، بایستی به آزمایشگاه های پاتوبیولوژی مراجعه کنید که در این آزمایشگاه ها نسبت به سایر آزمایشگاه های پزشکی، از نظر فضا و دستگاه ها گسترده تر می باشند.

معمولا اگر بیماران نیاز به آزمایشات تشخیص طبی و پاتولوژی داشته باشند، پزشک متخصص آنها را به آزمایشگاه های پاتوبیولوژی ارجاع خواهد داد.

به هر حال شما مردم شهر شیراز که به دنبال آزمایشگاه پاتوبیولوژی در شیراز هستید، می توانید از لیستی که در ادامه مشاهده می فرمایید، استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در ارتباط باشید.

شما کدام آزمایشگاه پاتولوژی را به دیگر کاربران وبسایت کارشد پیشنهاد می کنید؟ می توانید نظرات خود را در قسمت نظردهی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. آسیب‌شناسی (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار ابونصر
اطلاعات بیشتر...
سینما سعدی
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...