آزمایشگاه غربالگری در شیراز

آزمایشگاه غربالگری در شیراز(معرفی 7آزمایشگاه)

مشاهده مراکز معرفی شده

غربالگری به معنای پیدا کردن مشکلات ناشناخته یا نشان گران خطر در بدن انسان می باشد که بایستی در آزمایشگاه های پزشکی انجام شود. یکی از خدمات بسیار مهم در اکثر آزمایشگاه های پزشکی، غربالگری است که معمولا این نوع آزمایش را می توان بر روی کل جامعه انجام داد.

غربالگری انواع مختلفی دارد که از مهمترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • غربالگری همگانی یا Universal Screening
  • یافتن مورد یا Case Finding
  • مداخلات غربالگری

غربالگری همگانی برای تمام افراد یک رده خاص قابل انجام است که به عنوان مثال این نوع غربالگری بر روی کودکان یک رده سنی و یا تمام کودکان انجام می شود.

غربالگری یافتن مورد نیز از دیگر غربالگری هایی است که بر روی گروه کوچکی از مردم انجام می شود که بر اساس حضور فاکتورهای خطر خواهد بود. (تشخیص یک بیماری ارثی)

مداخلات غربالگری جزو غربالگری هایی است که معمولا برای تشخیص مورد استفاده قرار نمی گیرد و دارای نتایجی با نرخ بالای مثبت کاذب خواهد بود که برعکس آن نیز ممکن است اتفاق بیوفتد.

به هر حال تجویز نوع غربالگری بر عهده پزشک متخصص خواهد بود و قطعا انتخاب آزمایشگاه خوب برای غربالگری نیز توسط پزشک متخصص به شما اعلام می شود که ممکن است چندین آزمایشگاه به شما معرفی شود تا بتوانید غربالگری را به خوبی انجام دهید.

مداخلات غربالگری، جهت شناسایی مشکلاتی طراحی شده که ممکن است زمانی در آینده تبدیل به بیماری شود، ازین رو چنین غربالگری موجب مداخله زودتر از موعد شده و شرایط را به امید کاهش مرگ و میر و رنج ناشی از بیماری مدیریت می‌کند. گرچه که غربالگری ممکن است منجر به تشخیص زودتر از موعد شود، اثبات نشده که تمام آزمایش‌های غربالگری برای فرد مورد نظر فایده ای دربرداشته باشند؛ تشخیص بیش‌از حد، تشخیص اشتباه، و ایجاد حس کاذب امنیت، جزو اثرات سوء بالقوه غربالگری اند. به علاوه، برخی از آزمایش‌های غربالگری ممکن است به طرز نامناسبی مورد استفاده افراطی قرار گیرند. به همین دلایل، آزمایش مورد استفاده در برنامه غربالگری، به‌خصوص برای بیماری‌هایی که بروز پایینی دارند، باید علاوه بر حساسیت خوب، به میزان قابل قبولی اختصاصی باشند. (منبع: ویکی پدیا)

غربالگری تقریبا در اکثر آزمایشگاه های کشور انجام می شود که نوع غربالگری نیز بسیار مهم خواهد بود. شهر شیراز آزمایشگاه های بسیار زیادی دارد که معمولا انواع غربالگری را انجام می دهند.

به هر حال اگر می خواهید نوعی غربالگری ها را انجام دهید بایستی به آزمایشگاه غربالگری در شیراز مراجعه کنید که تعدادشان کم نیست.

وبسایت کارشد در راستای پیدا کردن آزمایشگاه های غربالگری در این شهر، لیستی را در ادامه برای شما عزیزان تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در ارتباط باشید.

شما کدام آزمایشگاه را برای انجام انواع غربالگری به دیگر کاربران وبسایت کارشد پیشنهاد می کنید؟ می توانید نظرات خود را در قسمت نظردهی این مقاله به اشتراک بگذارید و با امتیازدهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر به خود یاری کنید.

منبع:

  1. غربال‌گری (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...