آموزش نقاشی روی سفال در تهران

کلاس نقاشی روی سفال در تهران

مشاهده مراکز معرفی شده

نقاشی روی سفال جزو سبک های نقاشی می باشد که بسیار شیک و جذاب است. این سبک در اکثر آموزشگاه های نقاشی و هنری آموزش داده می شود و اگر به آن علاقه مند هستید، کافیست به یکی از آموزشگاه های هنری یا نقاشی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید و در دوره های آموزشی آن شرکت نمایید.

با شرکت در کلاس های آموزش نقاشی روی سفال، موارد زیر به شما آموزش داده خواهد شد:

 • شناخت تاریخچه رنگ آمیزی و نقاشی روی سفال
 • شناخت ابزار و وسایل کار روی سفال
 • آماده سازی زمینه کار، رنگ زدن و سایه کاری
 • طراحی نقوش سنتی، مینیاتور، مدرن هندسی و غیرهندسی
 • ساختن رنگ و رنگ آمیزی طرح ها

برای شرکت در کلاس های این سبک نقاشی کافیست علاقه کافی داشته باشید و به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت؛ زیرا تمام دوره های آموزشی از صفر تا صد برای علاقه مندان برگزار می شود.

تزئینات هنری روی سفال و گچ تکنیکی است که به عنوان تزیین دیوارها نیز استفاده می‌شود. این کار توسط استفاده از لایه‌های اندود که در رنگ‌های مختلف در سطح مرطوب یا در سرامیک‌ها با استفاده از بدنهٔ سرامیک خام که از لایه‌های نفرندهٔ متوالی است، تولید می‌شود. نقاشی روی دیوارها در اروپا از زمان‌های کلاسیک وجود داشته‌است و در ایتالیا در قرن ۱۶ معمول بوده‌است و درهنر آفریقایی‌ها نیز یافته شده‌است. رویهٔ این تکنیک نسبتاً ساده است و مشابه رویهٔ نقاشی روی سفال و گچ می‌باشد. این سبک نقاشی نقش جدی در سال‌های رنسانس در ایتالیا داشته، به همراه ۲ نفر از کارآموزهای رافائل پولیدورو و ماتورینو در میان رهبری متخصیص، این نقاشی‌ها را در کاخ‌ها در رم و شهرهای دیگر انجام دادند که اکثر کارهای آنان امروزه رنگ و رو رفته و هوا زده شده‌است. (منبع: ویکی پدیا)

یکی از تکنیک هایی که یادگیری آن در سبک نقاشی روی سفال بسیار اهمیت دارد و جزو نکات پایه ای این سبک به حساب می آید، تکنیک آکرولیک و لعاب سرد بیرنگ روی سطوح افقی، آموزش رنگشناسی و قلمگیری صحیح است که اگر استاد شما در این زمینه تخصص و مهارت بالایی داشته باشد، می توانید در این سبک حرفه ای شوید.

پس به دنبال آموزشگاه هایی باشید که دارای اساتید برتر نقاشی روی سفال باشند و شما را در مسیر یادگیری انواع تکنیک های نقاشی روی سفال یاری نمایند.

نقاشی روی سفال علاوه بر اینکه هنری جذاب و لذتبخش می باشد، مزیت های زیادی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت که از جمله مهمترین این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد سرگرمی و تفریح در اوقات فراغت
 • ایجاد آرامش روحی و معنوی
 • روندی برای بروز خلاقیت ها و مهارت های فردی
 • شغل مناسب برای ایجاد آرامش در ذهن
 • روشی برای ایجاد تمرکز
 • به دست آوردن آرامش و اصلاح کیفیت روانی

علاوه بر فواید و مزیت های بالا، با یادگیری این سبک نقاشی شما می توانید وارد بازار کار شوید و از آن کسب درآمد کنید.

به هر حال وبسایت کارشد در راستای کمک به مردم شهر تهران، لیستی از آموزشگاه هایی که کلاس نقاشی روی سفال را برگزار می کنند، تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در تماس باشید.

شما عزیزان می توانید نظرات خودتان را در رابطه با آموزش نقاشی روی سفال در تهران با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید. همچنین با امتیاز دهی به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمائید.

منبع:

 1. تزئینات هنری روی سفال (ویکی پدیا)
چهارراه ولیعصر
اطلاعات بیشتر...
خیابان شریعتی
اطلاعات بیشتر...