آموزش نقاشی دیجیتال در تهران

کلاس نقاشی دیجیتال تهران

مشاهده مراکز معرفی شده

نقاشی دیجیتال یا دیجیتال پینتینگ جزو زیر مجموعه های گرافیک دیجیتالی و کامپیوتری می باشد که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و افراد زیادی خواهان یادگیری آن می باشند.

در نقاشی دیجیتال به علاقه مندان آموزش داده می شود که به جای قلم و کاغذ، چگونه با نرم افزارهای کامپیوتری، ابزارهای قلم نوری و ماوس نقاشی بکشند و لوگو، طرح های بسیار زیبا و خلاقانه و ... خلق نمایند.

در این سبک نقاشی نیازی نیست شما پیش زمینه ای داشته باشید و اساتید این سبک به خوبی شما را یاری خواهند کرد تا از مبتدی تا پیشرفته نقاشی های دیجیتال یا پینتینگ بکشید.

یکی از مهمترین مزیت های سبک نقاشی دیجیتال این است که شما پس از گذراندن دوره های آن می توانید هنر دیجیتال را با هنر دست تلفیق کنید و با استفاده از نرم افزارهایی چون فتوشاپ به خلق آثار هنری بپردازید.

نقاشی دیجیتالی برای ایجاد یک اثر هنری (نقاشی) به صورت دیجیتالی و یکی از روش‌های ساختن هنر دیجیتالی در رایانه است. به عنوان روشی برای ایجاد یک شی هنری، این تکنیک توانسته روش‌های نقاشی‌های قدیمی معمولی مثل رنگ روغنی، اکرلیک، جوهری و... را با هم ادغام کند، که بر روی بسترهای نقاشی قدیمی مختلفی مثل پارچه بوم، کاغذ یا پلی استر به وسیله ماشین آلات چاپ که وابسته به نرم‌افزارهای کامپیوتری است چاپ می‌شوند. این تکنیک به برنامه‌های گرافیکی اشاره دارد که از یک بوم مجازی و جعبه ابزار نقاشی مجازی، رنگ‌ها و دیگر ابزار استفاده می‌کند که این جعبه ابزار شامل مواردی است که به غیر از دنیای مجازی در جای دیگری یافت نمی‌شود. (منبع: ویکی پدیا)

قلم نوری و تبلت جزو مهمترین ابزارهایی است که در نقاشی دیجیتال به آن نیاز خواهید داشت و بهترین راهنما برای خرید این ابزار، استاد شما می باشد.

مسلما تبلت هایی که صفحه نمایش بزرگ دارند و حساسیت صفحه آنها بالا است، به مراتب برای این سبک نقاشی کاربردی تر خواهند بود.

افرادی که تازه می خواهند سبک نقاشی دیجیتال را شروع کنند، می توانند ابتدا طرح دلخواه خود را بر روی کاغذ سفید بکشند و سپس آن را اسنکن نمایند. پس از اسکن طرح، شما می توانید با نرم افزارهای کامپیوتری آن را رنگ آمیزی کنید.

به هر حال این سبک سختی های خاص خود را دارا می باشد، اما در کلاس های نقاشی دیجیتال به شما آموزش داده می شود که در این سبک حرفه ای شوید و بتوانید با استفاده از این هنر وارد بازار کار شوید.

نرم افزارهای کامپیوتری در سبک نقاشی دیجیتال بسیار مهم می باشد که از جمله بهترین این نرم افزارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • adobe photoshop
  • adobe illustrator
  • corel painter
  • corel draw

شاید به این موضوع فکر کنید که چرا باید نقاشی دیجیتال را فرا گرفت و چه اهمیتی برای ما خواهد داشت؟

در پاسخ به این سوال بایستی به این نکته اشاره کنیم که با نقاشی دیجیتال می توان هر نوع سبکی (نقاشی های رنگ روغن، آبرنگ، سیاه قلم و ... ) را نقاشی کشید.

در مجموع مهمترین مزیت های نقاشی دیجیتال یا دیجیتال پینتینگ عبارتند از: بسیار پرکاربرد و پرطرفدار، بازار کار و درآمد بسیار خوب، ایجاد عکس هنری دیجیتالی، طراحی انواع لوگوها و ...

برای پیدا کردن آموزشگاهی که کلاس های نقاشی دیجیتال را برگزار می کنند، کافیست به دنبال آنهایی باشید که دارای اساتید برتر این سبک باشند و پس از پایان هر دوره به شما مدرک معتبر و بین المللی ارائه دهند.

یکی از بهترین شهرهای ایران برای یادگیری نقاشی دیجیتال، بدون شک تهران می باشد؛ زیرا آموزشگاه های بسیاری کلاس نقاشی دیجیتال در تهران را برگزار می کنند و دارای اساتید بسیار خوبی نیز هستند.

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از آموزشگاه هایی که دوره های نقاشی دیجیتال را برگزار می کنند، تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در تماس باشید و جزئیات بیشتری را جویا شوید.

منبع:

  1. نقاشی دیجیتال (ویکی پدیا)