آموزش نقاشی به بزرگسالان در تهران

کلاس نقاشی بزرگسالان تهران

مشاهده مراکز معرفی شده

نقاشی هنری است که در هر زمان می توان برای یادگیری و آموزش آن اقدام نمود و اصلا ربطی به سن و سال آدمیزاد نخواهد داشت.

بسیاری از بانوان و آقایانی که پا به سن گذاشته اند و علاقه نسبی به نقاشی کشیدن دارند، فکر می کنند که دیگر برای یادگیری نقاشی دیر شده است، در صورتی که این طور نیست و آموزشگاه های نقاشی بسیاری دوره های نقاشی مخصوص بزرگسالان را برگزار می کنند.

علاوه بر خلق یک اثر هنری، یکی از بهترین راه ها برای بیان کردن احساسات خود با دیگران، نقاشی کشیدن به سبک های مختلف است.

اگر علاقه مند هستید که سبک مورد نظر خودتان را آموزش ببینید و  در آن حرفه ای شوید، بایستی توسط یک استاد ماهر آموزش های لازم را ببینید و تکنیک های نقاشی را بیاموزید.

پاستل گچی، گوآش، اکریلیک، آبرنگ، مداد رنگی، سیاه قلم، رنگ روغن، نقاشی خیس، نقاشی خط، مرکب، نقطه کوب، نقاشی با کاشی شکسته و ... جزو مهمترین دوره های نقاشی بزرگسالان به حساب می آیند که شما می توانید طبق سلیقه خود، سبک مناسب را انتخاب کنید.

مزیت کلاس های نقاشی برای بزرگسالان را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

  • تقویت نیمکره های مغز
  • سلامتی جسم و روان
  • پرورش خلاقیت
  • تقویت نمودن حافظه
  • تقویت مهارت های حرکتی
  • توانایی حل مسئله
  • کاهش استرس
  • ارتقای نگرش خوش بینانه
  • پرورش احساسات

از آنجایی که سبک های مختلف نقاشی بسیار محبوب و پرطرفدار هستند، شما می توانید در رابطه با سبکی که به آن علاقه مند هستید، از آموزشگاه های نقاشی و هنری پرس و جو کنید و بهترین آموزشگاه را برای خود انتخاب نمایید.

اما به این نکته توجه داشته باشید که در شهر بزرگی مثل تهران، نزدیک بودن آموزشگاه به محل زندگی شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. زیرا زمان بیشتری را صرف آموزش و تمرین نقاشی خواهید کرد و دیگر نیازی نیست فاصله طولانی و ترافیک های سنگین را تحمل کنید.

در سال۱۹۲۵ نولان لوئیس به عنوان یک تحلـیل‌گرروانی استفاده از نقاشی‌آزاد را برای تحلیل رفتار بزرگسالان روان رنجور آغاز کرد و این شاخهٔ تازه تأسیس بسرعت به عنوان یک پارامتر اساسی در کار روانشناسان جای مناسبی یافت. هدف نقاشی‌درمانی فراهم آوردن فرصتی برای افراد بود تا از طریق رنگ‌ها و خطوط احساسات، عواطف، نیازها و حتی دانسته‌های خود را آزادانه و به نحوی که مایل اند بیان کنند. نقاشی و سایر هنرها مانند پلی میان دنیای درون و واقعیت‌های بیرونی قرار می‌گیرند و تصویر مانند یک میانجی در فاصله این درعمل کرده و جنبه‌های خودآگاه و ناخودآگاه، گذشته، حال و آیندهٔ فرد را بازگو می‌کند. (منبع: ویکی پدیا)

آموزشگاه های زیادی کلاس نقاشی بزرگسالان در تهران را برگزار می کنند، اما شما بایستی به دنبال آموزشگاهی باشید که علاوه بر نزدیکی به محل سکونت، دارای اساتید برتر نقاشی باشند و بعد از اتمام هر دوره، مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای به شما ارائه دهند.

به هر حال برای راحتی شما عزیزان، لیستی از آموزشگاه های نقاشی و هنری که کلاس های نقاشی بزرگسالان را برگزار می کنند، تهیه شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در تماس باشید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید تا با اساتید و محیط آموزشی آن آموزشگاه، بیشتر آشنا شوید.

با اشتراک گذاشتن نظرات خود در رابطه با کلاس های آموزشی نقاشی بزرگسالان و همچنین امتیاز دهی به این مقاله، وبسایت کارشد را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمائید.

منبع:

  1. نقاشی‌درمانی (ویکی پدیا)
بلوار کاوه
اطلاعات بیشتر...