آموزش نقاشی آبرنگ در تهران

کلاس نقاشی آبرنگ در تهران

مشاهده مراکز معرفی شده

یکی از جذاب ترین سبک های نقاشی را می توان به نقاشی با آبرنگ اختصاص داد. نقاشی با آبرنگ معمولا برای کودکان بسیار هیجان انگیز است و لذت خاصی در کودک ایجاد می نماید.

حل کردن رنگدانه های رنگ داخل آب و کشیدن این رنگدانه ها بر روی بوم نقاشی یا کاغذ بوسیله قلم نقاشی در بسیاری از مواقع ترکیبات بسیار زیبایی را بوجود می آورد و باعث پدیدار شدن آثار هنری ماندگار خواهد شد.

نقاشی آبرنگ به سه دسته خشک، مایع و مرطوب تقسیم بندی می شود که آموزش هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت خواهد بود و در کلاس های نقاشی آبرنگ به صورت مجزا تدریس می شود.

موارد زیر جزو انواع آبرنگ ها می باشد که بواسطه آنها می توان نقاشی را انجام داد و در خصوص هر کدام از آنها در کلاس های آموزشی، به هنرجویان توضیحات کافی ارائه داده می شود:

 1. آبرنگ های مرطوب یا گواش
 2. آبرنگ های تیوپی یا مرطوب
 3. آبرنگ های جوهری
 4. آبرنگ های قرصی و بلوکی یا خشک (پرکاربردترین نوع آبرنگ)

برای شرکت در کلاس های نقاشی آبرنگ بایستی ابتدا به یک آموزشگاه خوب مراجعه نمایید که دارای اساتید برتر نقاشی آبرنگ باشند و همچنین در پایان هر دوره به شما مدرک معتبر ارائه داده شود.

جالب است بدانید که بهترین برندهای آبرنگ عبارتند از: آبرنگ های افرا، وینزور، سن پترزبورگ، اشمینگ، پلیکان، لیگوو، آقامیری، رپین و پنتل

نقاشی آبرنگ سابقه‌ای کهن دارد و ردپای آن به نقاشی‌های درون غار اروپای پله لیتیک و نگارنوشت‌های مصریان قدیم می‌رسد. اما خصوصاً در اروپای سده‌های میانه، تاریخ بهره‌گیری این رنگ ماده از رنسانس شروع می‌شود و هنوز ادامه دارد. نقاش آلمانی، آلبرشت دورر (۱۴۷۱–۱۵۲۸) که آبرنگ‌های زیبایی از گیاهان، حیات وحش و مناظر نقاشی کرده‌است، به عنوان یکی از اولین توسعه دهندگان این رنگ ماده شناخته می‌شود. یک مکتب مهم نقاشی با آبرنگ در آلمان به‌وسیله هانس بول (۱۵۳۴–۱۵۹۳) به عنوان بخشی از رنسانس دورر، رهبری می‌شد. (منبع: ویکی پدیا)

رعایت نظافت رنگ برداری، رنگ گذاری و تمیزی جزو مهمترین بخش های نقاشی آبرنگ به حساب می آید. اگر می خواهید در نقاشی آبرنگ موفق شوید، بایستی در مواردی چون توانایی اجرایی، سرعت عمل نقاشی، مهارت در استفاده از قلم مو و ابزارهای نقاشی بسیار حرفه ای و سریع عمل کنید تا بتوانید اثری هنری خلق نمایید.

مهمترین تکنیک های نقاشی آبرنگ که در کلاس های آموزشی برای هنرجویان برگزار می شود، عبارتند از:

 • خیس در خیس
 • استفاده از مشما
 • قلموی خشک
 • برداشتن رنگ
 • استفاده از نمک
 • خراشیدن رنگ
 • استفاده از اسفنج
 • پاشیدن آب
 • استفاده از الکل
 • پاشیدن رنگ
 • استفاده از چسب

برای شرکت در کلاس های نقاشی آبرنگ به پیشنیاز خاصی نیاز نخواهید داشت و داشتن علاقه، تمرین و پشتکار از اهمیت بالایی برای شما برخوردار خواهد بود.

سن مناسب برای شرکت در کلاس های نقاشی آبرنگ از 4 یا 5 سال به بالا می باشد، ولی اگر علاقه مند به این تکنیک نقاشی باشید، سن و سال هیچ مفهومی برای یادگیری نقاشی آبرنگ نخواهد داشت.

هزینه کلاس های نقاشی آبرنگ نیز بستگی به تکنیک نقاشی، تجربه و تخصص اساتید، تجهیزات و امکانات آموزشگاه، هزینه وسایل مورد نیاز، شهر محل سکونت شما و ... خواهد داشت و نمی توان هزینه دقیقی از آن را بیان کرد.

به هر حال افرادی که در شهر بزرگ تهران به دنبال کلاس های نقاشی آبرنگ هستند، بایستی به این نکته توجه داشته باشند که آموزشگاه نقاشی مورد نظرتان علاوه بر ارائه مدرک معتبر و دارا بودن اساتید برتر نقاشی آبرنگ، به محل سکونت شما نزدیک باشد تا ساعات ها در ترافیک نباشید و وقت بیشتری را برای یادگیری این تکنیک صرف کنید.

وبسایت کارشد برای راحتی شما عزیزان، لیستی از آموزشگاه هایی که کلاس نقاشی آبرنگ در تهران را برگزار می کنند، تهیه کرده است که به راحتی با آنها در تماس باشید و جزئیات بیشتر را جویا شوید.

با اشتراک گذاشتن نظرات خود در رابطه با تکنیک نقاشی آبرنگ، دیگر علاقه مندان به این هنر را راهنمایی کنید و در قسمت نظردهی برای ما بنویسید.

منبع:

 1. آبرنگ (ویکی پدیا)
تهرانپارس
اطلاعات بیشتر...
خیابان جردن
اطلاعات بیشتر...
تهرانپارس
اطلاعات بیشتر...
اشرفی اصفهانی
اطلاعات بیشتر...

سوالات پرتکرار کاربران در مورد آموزش نقاشی آبرنگ در تهران

1

انواع آموزش آبرنگ کدامند؟

آبرنگ های مرطوب یا گواش، آبرنگ های تیوپی یا مرطوب، آبرنگ های جوهری، آبرنگ های قرصی و بلوکی یا خشک (پرکاربردترین نوع آبرنگ) انواع کلاس های آبرنگ می باشد که به هنرجویان آموزش داده می شود.

2

مهمترین تکنیک‌های نقاشی آبرنگ کدامند؟

خیس در خیس، استفاده از مشما، قلموی خشک، برداشتن رنگ، استفاده از نمک، خراشیدن رنگ، استفاده از اسفنج، پاشیدن آب، استفاده از الکل، پاشیدن رنگ، استفاده از چسب و ... جزو مهمترین تکنیک های نقاشی آبرنگ می باشد.

3

آموزش نقاشی آبرنگ مناسب چه کسانی هست؟

آموزش نقاشی آبرنگ برای همه هنرجویان در تمامی رده های سنی که به این سبک علاقه مند می باشند، مناسب خواهد بود. همه علاقه مندان به هنر آبرنگ در هر رده سنی و با هر سطح توانایی فردی قادر به گذراندن دوره آبرنگ می باشند.