آموزش سیاه قلم در تهران

کلاس سیاه قلم تهران

مشاهده مراکز معرفی شده

نقاشی سیاه قلم؛ یکی از جذاب ترین سبک های نقاشی که افراد زیادی سعی در یادگیری آن دارند.

نقاشی سیاه قلم همانطور که از اسمش مشخص است، به معنی نقاشی با رنگ سیاه می باشد که در آن از طیف رنگ های سیاه و همچنین سفید استفاده می شود و به نقاشی های بسیار زیبایی نیز منتهی خواهد شد.

مهمترین ابزار و وسایلی که در سبک سیاه قلم مورد استفاده قرار می گیرد، موارد زیر است:

  • مدادهای سیاه
  • پودر ذغال
  • مداد کنته
  • پودر گرافیت
  • محو کن
  • براشرها (قلموهای مخصوص)

نقاشی سیاه قلم تکنیک های بسیاری دارد که بیشتر از سایه زنی و هاشور زنی در آن استفاده می شود و در کلاس های آموزشی، تمامی این موارد به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.

جالب است بدانید که تکنیک سیاه قلم در سبک های هایپر رئال و فرا واقع گرا یا سورئال بسیار کاربرد دارد و هنرجویانی که به این سبک ها علاقه مند هستند، لازم است سیاه قلم را به خوبی آموزش ببینند. 

تاریخچه کاربرد سیاه قلم در ایران بسیار دیرینه است و با شروع نگارگری در سده هفتم هجری، همچون فنی از فنون نگارگری پیگیری شد. واژه سیاه قلم از زمان استاد کمال الملک باب شد. در آن زمان برخی از شاگردان استاد کمال الملک از ذغال مل (ترکیب ذغال و مل که با استفاده از قلمو بروی بوم کشیده میشد) برای کشیدن نقاشی استفاده می کردند. خود این ذغال ها دارای انواع و اقسام مختلفی بودند که البته همچنان به صورت تخصصی تر و متریال های بهتر در ایران و کشور های اروپایی با استفاده از ذغال های مختلف و با کمک قلمو های مخصوص خلق هنر کرده و راه دیرینه ایرانی هارا ادامه می دهند. البته آموزش های غیر کارشناسانه سال های اخیر ایرانی ها لطمه های جدی به صنعت هنر و به خصوص تکنیک سیاه قلم وارد کرده است. (منبع: ویکی پدیا)

آموزش نقاشی سیاه قلم توسط اکثر آموزشگاه های نقاشی و هنری برای هنرجویان و علاقه مندان برگزار می شود و پیش نیازی لازم نیست که هنرجو داشته باشد. زیرا آموزش های به صورت مبتدی تا پیشرفته خواهد بود و فقط علاقه هنرجو در اولویت قرار دارد.

نقاشی سیاه قلم را به عنوان یکی از جذاب ترین سبک های نقاشی می شناسند که این سبک بهترین تکنیک برای شروع اصولی نقاشی نیز به حساب می آید.

خوشبختانه در کشورمان آموزشگاه های نقاشی و هنری بسیاری فعالیت دارند و دوره های آموزش سیاه قلم را برگزار می کنند. شهر تهران نیز از این قضیه مستثنی نیست و شما برای پیدا کردن کلاس سیاه قلم در تهران دغدغه ای نخواهید داشت، زیرا آموزشگاه های نقاشی در این شهر تعدادشان کم نیست.

وبسایت کارشد نیز در راستا کمک و راهنمایی به شما عزیزان، لیستی از آموزشگاه های نقاشی و هنری که کلاس های سیاه قلم را برگزار می کنند، تهیه کرده است که در ادامه مشاهده می فرمایید.

به هر حال اگر به نقاشی و سبک سیاه قلم علاقه مند هستید، لازم است به دنبال آموزشگاه هایی باشید که دوره های مبتدی تا پیشرفته آن را برای شما برگزار کنند و دارای بهترین اساتید سیاه قلم نیز باشند تا تمامی تکنیک های آن به شما آموزش داده شود.

همچنین امکانات و ابزار آموزشی آموزشگاه ها را به دقت بررسی نمایید و در رابطه با ارائه مدرک معتبر و بین المللی نیز از آموزشگاه مورد نظرتان پرس و جو کنید.

اگر تا به حال برای یادگیری سبک سیاه قلم اقدام کرده اید، می توانید نظرات و تجربیات خودتان را با دیگر کاربران کارشد به اشترام بگذارید.

منبع:

  1. سیاه قلم (ویکی پدیا)
تهرانپارس
اطلاعات بیشتر...
خیابان جردن
اطلاعات بیشتر...
اشرفی اصفهانی
اطلاعات بیشتر...
خیابان آزادی
اطلاعات بیشتر...
اشرفی اصفهانی
اطلاعات بیشتر...
تهرانپارس
اطلاعات بیشتر...
تهرانپارس
اطلاعات بیشتر...
میدان انقلاب
اطلاعات بیشتر...