آموزش آواز بانوان در شیراز

کلاس آواز بانوان شیراز

امروزه با کمتر شدن محدودیت ها در رابطه با آواز خوانی بانوان، کلاس ها و دوره های آموزشی نیز در این زمینه برگزار می شود. معمولا کلاس های آواز بانوان زیر نظر آموزشگاه های موسیقی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

شیراز یکی از شهرهای ایران است که آموزشگاه های موسیقی آن دوره های آموزش آواز بانوان را برگزار می کنند و جدیدترین تکنیک ها را بر اساس قوانین و مقررات تعیین شده به هنرجویان آموزش می دهند.

بانوانی که می خواهند برای کلاس آواز بانوان در شیراز اقدام کنند، لازم است به یکی از آموزشگاه های موسیقی که این دوره ها را برگزار می کنند مراجعه کرده و برای تست صدا و مشاوره اقدام نمایند.

نخستین ضبط صدای خوانندگان زن در ایران در دورهٔ قاجار و در سال ۱۲۹۱ خورشیدی در چهارمین دورهٔ ضبط موسیقی ایرانی با ضبط صدای افتخار، امجد و زری صورت گرفت. از ایشان تقریباً هیچ اطلاعاتی در دست نیست. از لهجهٔ آنها حدس زده می‌شود که از اقلیّت‌های دینی ایران بوده‌اند و خواندن چند تصنیف از عارف قزوینی، ارتباطی بین آنها و او را محتمل می‌کند. خوانندگان دیگر همچون قمرالملوک وزیری، ایران‌الدوله هلن، پروانه همراه با سه‌تار خودش، ملوک ضرابی، روح‌انگیز، مهرباقری و… از دیگر خوانندگانی هستند که در دوره‌های بعدی صدایشان ضبط شد. (منبع: ویکی پدیا)

اگر می خواهید برای این کلاس ها اقدام کنید، لازم است بدانید بعد از گذراندن دوره های آموزشی به مهارت های زیر دست پیدا خواهید کرد:

  • یادگیری آواز ایرانی، کلاسیک، پاپ و آواز تلفیقی
  • یادگیری کامل نت ها
  • تکنیک های سبک آواز پاپ
  • استعدادیابی صداهای منحصر به فرد
  • فرا گرفتن قواعد اجرا و بیان موسیقیایی
  • یادگیری کار با رپرتوار قطعه های ایرانی و جهانی آواز پاپ
  • یادگیری تکنیک های مختلف به منظور دور شدن از تقلید صدا
  • پرورش صدای شما به منظور بالا بردن وسعت، کیفیت و قدرت صدا
  • اجرای درست قطعه های موسیقی مانند سونوریته، تیونینگ، ریتم، دینامیک، موزیکالیته، تمپو آگوگیک و ...

بعد از اینکه به آموزشگاه مورد نظر مراجعه کردید و تست دادید، اساتید آوازخوانی به شما مشورت خواهند داد که در چه زمینه ای فعالیت نمایید.

به هر حال اگر به دنبال دوره های آموزش آواز بانوان در شیراز هستید، وبسایت کارشد لیستی از آموزشگاه های موسیقی شیراز را برای شما عزیزان تهیه کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر بایستی با آنها در تماس باشید.

لازم به ذکر است که معمولا کلاس های آواز بانوان یک جلسه در هفته برگزار می شود و هیچگونه محدودیت سنی ندارد. همچنین این دوره ها در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته یا حرفه ای برگزار می شود.

منبع:

  1. زنان در موسیقی ایران (ویکی پدیا)
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
فرهنگ شهر
اطلاعات بیشتر...
خیابان ساحلی
اطلاعات بیشتر...
خیابان فردوسی
اطلاعات بیشتر...
بلوار رحمت
اطلاعات بیشتر...