پانسیون های دخترانه در شیراز

پانسیون دخترانه در شیراز

در پانسیون غالبا اتاق ها 2، 4 و 6 نفره می باشد. همچنین در پانسیون ها زمان مشخصی برای صبحانه، ناهار و شام در نظر گرفته شده است و تا حدود زیادی همانند خوابگاه می باشد. تمامی شهرها بنا به موقعیت کاری و تحصیلی خود دارای پانسیون هایی برای اقامت متقاضیانی که به آن شهر برای زندگی می آیند هستند.

پانسیون ها قدمتی طولانی در جهان دارند که در کشورهای دیگر به نام هاستل و یا نام های دیگر معروفند. پانسیون ها هم شرایط خاصی برای اسکان متقاضی ها دارند. در واقع متقاضی باید با آوردن نامه ای از محل کار خود به همراه کارت شناسایی نشان دهد که به چه دلیل می خواهد در آنجا اقامت داشته باشد، همچنین باید پول یک ماه و ودیعه ای را در قبال سکونت پرداخت کنند.

خوابگاه دانشجویی با مدیریت دانشگاه و برای اسکان دانشجویان کار می‌کند. دانشجویان متقاضی سکونت در خوابگاه، در طول تحصیل به صورت فردی یا گروهی، تمام یا بخشی از دوران تحصیلی خود را در خوابگاه می‌ گذرانند. خوابگاه‌ های دانشجویی برای اقامت دانشجویان در در پردیس دانشگاه یا در بیرون از محیط دانشگاه (پانسیون) طراحی و ساخته می‌ شوند. اتاق‌ های خوابگاه‌ های دانشجویی می‌تواند انفرادی یا گروهی باشد. (منبع: ویکی پدیا)

شیراز هم با توجه به آنکه شهر بزرگی است و از لحاظ موقعیت کاری و تحصیلی بسیار مناسب است افراد زیادی به این شهر مهاجرت می کنند و به همین دلیل این شهر دارای پانسیون های زیادی می باشد.

اگر به دنبال پانسیون دخترانه در شیراز هستید، می توانید با مراجعه به وبسایت کارشد لیستی از آنها را به همراه آدرس پیدا کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری مراجعه نمایید.

اما قبل از اینکه برای گرفتن پانسیون اقدام کنید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که در خوابگاه های دخترانه، دخترهای دانشجو حضور دارند، در صورتی که بانوان شاغل می توانند برای اقامت پانسیون بگیرند.

پانسیون ها فوایدی دارند که لازم است افرادی که به دنبال گرفتن پانسیون هستند آنها را بدانند. این فواید عبارتند از:

 • هزینه کم و به صرفه
 • آشنایی با افراد جدید و آداب و رسوم مختلف
 • برقراری نظم و انضباط و تاثیر مثبت آن بر زندگی شخصی
 • بهره مندی از خدمات و امکانات یک زندگی موقت

قوانینی که در هر پانسیون دخترانه وجود دارد، بایستی توسط تمامی افراد (دانشجو یا شاغل) رعایت شود و هیچکس نمی تواند از آنها سرپیچی کند. اجرای قوانین در پانسیون ها باعث بوجود آمدن نظم بسیار عالی می شود.

3 مورد از قوانینی که بایستی در پانسیون های دخترانه آنها را رعایت کنید عبارتند از:

 1. رعایت پوشش مناسب
 2. احترام به دیگر ساکنین
 3. پرداخت به موقع اجاره پانسیون

به هر حال شرایط پانسیون های دخترانه با خوابگاه های دخترانه کمی متفاوت تر است و شما می توانید بسته به شرایط خود انتخاب مناسبی از بین این دو مورد داشته باشید.

پانسیون های دخترانه در شیراز هم به مانند سایر شهرهای ایران زیر نظر بخش خصوصی فعالیت می کنند و لازم است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط، قوانین و اجاره با آنها در تماس باشید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

در پایین لیستی از خوابگاه های دخترانه شهر شیراز برای شما تهیه شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پانسیون های دخترانه می توانید با آنها در تماس باشید.

برای مشاهده همه خوابگاه ها روی دکمه (مشاهده همه خوابگاه های دخترانه شیراز) کلیک کنید. در آن صفحه علاوه بر مشاهده همه خوابگاه های دخترانه شیراز، امکانات زیر برای انتخابی بهتر در دسترس شما قرار دارد:

 1. مرتب سازی بر اساس محبوبیت بین کاربران یا تعداد بازدید
 2. نمایش بر اساس بروز بودن اطلاعات
 3. قابلیت جستجوی بر اساس خیابان، کوچه و ...
 4. مشاهده سوالات پرتکرار کاربران در مورد خوابگاه و پانسیون دخترانه

در صورتی که از پانسیون های دخترانه استفاده می کنید و یا اطلاعاتی در مورد آن دارید، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

منبع:

 1. خوابگاه (ویکی پدیا)
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
سینما سعدی
اطلاعات بیشتر...
خیابان ارم
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...