هزینه ماموگرافی در شیراز

هزینه ماموگرافی شیراز

سرطان سینه در میان بانوان جزو بیماری های است که شایع بوده و نمی توان آن را دست کم گرفت. روشی بسیار مطمئن برای آزمایش و بررسی بافت پستان مورد استفاده قرار می گیرد که به آن ماموگرافی می گویند.

ماموگرافی به بانوان بالای 40 سال به شدت پیشنهاد می شود و بهتر است بانوان هر سال برای انجام آم اقدام نمایند. ماموگرافی روشی برای تشخیص سرطان سینه است که با انجام آن می توان در صورت وجود سرطان، سریع به پزشک متخصص مراجعه نمود و قبل از پیشرفت این سرطان، به درمان آن پرداخت و سلامتی خود را بازیابی کرد.

در ماموگرافی از پرتوهای خفیف اشعه ایکس استفاده می شود که خروجی آن به صورت عکس های دیجیتال و یا آنالوگ خواهد بود. امروزه اکثر مراکز ماموگرافی از دستگاه های دیجیتال استفاده می کنند که عکس های خروجی به راحتی بر روی سی دی ذخیره شده و قدرت تشخیص را برای پزشک بالاتر می برد.

انجام ماموگرافی برای بانوان ضروریست و نباید این موضوع را پشت گوش انداخت. اما یکی از موارد مهمی که ممکن است در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد، هزینه انجام ماموگرافی خواهد بود.

هر چند این هزینه بر اساس تعرفه وزارت بهداشت به مراکز خصوصی و دولتی اعلام می شود، اما هزینه ماموگرافی در شیراز به مانند سایر شهرهای ایران به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

 • روش ماموگرافی (دیجیتال یا معمولی)
 • تجهیزات و امکانات مرکز ماموگرافی
 • تحت پوشش بیمه و یا عدم آن
 • نوع تخصص رادیولوژیستی انتخابی شما
 • نوع دستگاه ماموگرافی
 • هزینه آزمایش‌های تکمیلی
 • موقعیت جغرافیایی

عوامل بالا تاثیر فراوانی بر هزینه دریافتی از شما برای انجام ماموگرافی خواهد داشت و به همین دلیل نمی توان به صورت دقیق هزینه آن را بیان کرد.

پس به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های انجام ماموگرافی با این مراکز در تماس باشید و یا به صورت حضوری به آنها مراجعه کنید.

یکی از دغدغه های بیماران برای انجام ماموگرافی، تقبل کردن هزینه بوسیله بیمه های درمانی است. که این موضوع بستگی به ماموگرافی که به آن مراجعه می کنید و نوع بیمه شما خواهد داشت.

استفاده از ماموگرافی به عنوان یک ابزار تشخیص زودهنگام سرطان پستان در زنان سالم بدون علایم مجادله‌برانگیز است. پژوهش کین و کین نشان می‌دهد که ماموگرافی تکرارشونده شروع شده از سن ۵۰ سالگی برای هر ۱۰۰۰ زن مورد بررسی در طی ۱۵ سال ۱٫۸ جان را نجات می‌دهد. (منبع: ویکی پدیا)

در پایین لیستی از مراکز ماموگرافی شهر شیراز برای شما تهیه شده است.

برای مشاهده همه کلینیک ها و مراکز ماموگرافی در شیراز روی دکمه (مشاهده همه مراکز ماموگرافی در شیراز) کلیک کنید. در آن صفحه علاوه بر مشاهده همه ماموگرافی های شیراز، امکانات زیر برای انتخابی بهتر در دسترس شما قرار دارد:

 1. مرتب سازی مراکز ماموگرافی بر اساس محبوبیت بین کاربران یا تعداد بازدید
 2. نمایش مراکز ماموگرافی بر اساس بروز بودن اطلاعات
 3. امکان دیدن مراکز دارای تخفیف
 4. قابلیت جستجوی ماموگرافی ها بر اساس خیابان، کوچه و ...
 5. مطالعه مقاله ای کامل در مورد ماموگرافی
 6. مشاهده سوالات پرتکرار کاربران در مورد ماموگرافی

آیا با هزینه و قیمت ماموگرافی در شیراز آشنا هستید و یا اطلاعی از آن دارید؟ شما می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله برای ما بنویسید.

منبع:

 1. ماموگرافی (ویکی پدیا)
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار سیبویه
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...