آموزش نقاشی با شن در تهران

کلاس نقاشی با شن تهران

مشاهده مراکز معرفی شده

نقاشی هنری است که از زمان پیدایش انسان بر روی زمین اختراع شده است. انسان های اولیه از نقاشی برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر استفاده می کرده اند و امروزه علاوه بر آن، از نقاشی برای بیان احساسات و به نمایش درآوردن استعداد هنرمند استفاده می شود.

نقاشی سبک های بسیار زیادی دارد که علاقه مندان آن بیشمار می باشند و افراد زیادی سالانه در پی یادگیری سبک مورد علاقه خود هستند. یکی از سبک های جذاب نقاشی، سبک نقاشی با شن است. این سبک تلفیق هنر و تخیل می باشد که برای یادگیری آن بایستی زیر نظر یک استاد ماهر آموزش های لازم را فرا گرفت.

کلاس های نقاشی با شن و ماسه توسط اکثر آموزشگاه های هنری و نقاشی برگزار می شود که می توان در این کلاس ها ثبت نام کرد و دوره های مبتدی تا پیشرفته آن را پشت سر گذاشت.

نقاشی با شن بیشتر شبیه به بازی با شن و ماسه می باشد و شما بایستی با شن و ماسه ای که در اختیار دارید، به آن شکل های مختلفی بر روی شیشه بدهید و دیگر خبری از بوم، قلم، رنگ و ... نیست.

اساس کار در نقاشی با شن این است که شما قدرت تخیل را به دستان خود منتقل کنید و انگشتان شما این تخیل را با شن به یک تصویر زیبا تبدیل نماید.

نقاشی با شن معمولا در پایان به مانند سایر سبک های نقاشی نخواهد بود که شما به یک اثر ثابت برسید، بلکه اینگونه است که شکل ها و تصویری مختلفی خلق می کنید و در پایان همه چیز محو خواهد شد.

البته در این سبک می توان از چسب به همراه شن و ماسه استفاده کرد و آثار خود را به صورت ثابت به ثبت رساند.

هنرمندان مدرن عمل نقاشی را به‌طور قابل ملاحظه ای گسترش داده‌اند، به عنوان مثال، کلاژ را که با کوبیسم آغاز شده و به معنای دقیق آن نقاشی نیست، شامل می‌شود. برخی از نقاشان مدرن از مواد مختلفی مانند فلز، پلاستیک، شن، سیمان، کاه، برگ یا چوب برای بافت خود استفاده می‌کنند. نمونه‌هایی از این دست آثار ژان دوبافت و آنسلم کیفر است. جامعه هنرمندان در حال رشد هستند که با استفاده از برنامه‌هایی مانند فتوشاپ و بسیاری برنامه‌های دیگر، از رایانه برای «رنگ» کردن رنگ «بوم» دیجیتال استفاده می‌کنند. در صورت لزوم می‌توان این تصاویر را بر روی بوم سنتی چاپ کرد. (منبع: ویکی پدیا)

همانطور که گفتیم، آموزشگاه های نقاشی و هنری دوره های آموزشی نقاشی با شن را برگزار می کنند که بایستی طبق سن و سطح دوره به دنبال آموزشگاه مورد نظرتان بگردید.

اگر هیچ پیش زمینه ای در مورد نقاشی با شن ندارید، اصلا نگران نباشید زیرا این دوره ها از مبتدی تا پیشرفته برگزار می شود و شما می توانید تمامی تکنیک های آن را زیر نظر اساتید بادانش و باتجربه این سبک، آموزش ببینید.

برای پیدا کردن آموزشگاه نقاشی با شن لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید و این موارد را به دقت بررسی کنید:

  • ارائه مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای و بین المللی
  • دارا بودن اساتید باتجربه و ماهر در سبک نقاشی با شن
  • امکانات و تجهیزات آموزشی آموزشگاه مورد نظر
  • برگزاری دوره های طراحی با شن در سطوح مبتدی تا پیشرفته
  • نزدیکی آموزشگاه به محل سکونت
  • شهریه مناسب

به هر حال اگر در شهر تهران به دنبال یادگیری سبک نقاشی با شن هستید، گزینه های متعددی پیش روی شما قرار دارد. زیرا این شهر دارای آموزشگاه های نقاشی بسیار زیادی است که معمولا کلاس نقاشی با شن در تهران را برگزار می کنند.

همچنین وبسایت کارشد در راستای کمک و راهنمایی شما عزیزان، لیستی از آموزشگاه های نقاشی با شن را تهیه کرده است که در ادامه مشاهده می فرمائید و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آنها در ارتباط باشید.

اگر تجربه یادگیری نقاشی با شن را دارید، می توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را در انتهای این مقاله با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. نقاشی (ویکی پدیا)
تهرانپارس
اطلاعات بیشتر...
اشرفی اصفهانی
اطلاعات بیشتر...
خیابان سهروردی
اطلاعات بیشتر...
بلوار کاوه
اطلاعات بیشتر...