مهدکودک دوزبانه در شیراز

مهدکودک دوزبانه در شیراز(معرفی بهترین ها)

مشاهده مراکز معرفی شده

ثبت نام کودک در مهدکودک اهمیت بسیار زیادی دارد و به نوعی کودک را برای ورود به دوره پیش دبستانی و دبستان آماده می کند. مخصوصا که امروزه مشغله والدین بسیار زیادتر از گذشته شده و مهدکودک ها بیشتر مورد توجه والدین قرار گرفته اند.

همچنین مهدکودک ها نقش مهمی در آموزش و پرورش کودکان دارند که اگر مهدکودک خوبی را برای فرزند خود انتخاب نمایید، قطعا تاثیرات بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت.

یادگیری زبان فارسی در کشورمان اهمیت فوق العاده زیادی دارد، زیرا زبان رسمی کشورمان فارسی است. اما همانطور که می دانید یکی از مهترین زبان های دنیا که در همه کشورها به رسمیت شناخته می شود، انگلیسی می باشد.

امروزه تعداد مهدکودک های دوزبانه در حال افزایش است و والدین بسیاری ترجیح می دهند که فرزند خود را در مهدکودک های دو زبانه ثبت نام کنند تا کودک از همان ابتدا، زبان دوم خود را نیز آموزش ببیند.

دو زبانه بودن مهدکودک به این معناست که مهدکودک علاوه بر آموزش های ابتدایی زبان فارسی به کودکان، زبان دوم را نیز به آنها به صورت پایه ای آموزش می دهد.

ثبت نام کودک در مهدکودک های دوزبانه مزیت های زیر را به همراه خواهد داشت:

  • یادگیری زبان بین المللی
  • افزایش تقویت حافظه
  • آماده شدن مغز کودک برای دریافت الگوهای جدید
  • افزایش مهارت های شناختی توانمندی در حل مسائل
  • رشد کودکان از لحاظ ذهنی
  • بالا رفتن پردازش ذهنی در کودکان دو زبانه
  • فعالیت بیشتر در عملکردهای اجرایی
  • افزایش اعتماد بنفس کودک

قطعا با دانستن فواید و مزیت های یادگیری زبان دوم، والدین سعی بر این خواهند داشت تا کودک خود را در مهدهای دوزبانه ثبت نام کنند.

اغلب کودکان در صورت عدم حضور در دوره مهدکودک و پیش دبستانی با مشکلات متعددی از جمله عدم توانایی در برقراری ارتباط، تداخل در کلمات و واژها و عدم به یادآوردن کلمه ها با وجود دانستن معنا و جزئیات آن، مواجه هستند که این عوامل از نظر روانشناسی می تواند تاثیر بسیاری بر افزایش اضطراب و مشکلات احساسی و عاطفی این کودکان داشته باشد. نکته حائز اهمیت دانستن این موضوع است که به علت تعدد زبان ها و گویش های مناطق مختلف ایران و کمبود معلمانی که به چندین زبان مسلط باشند، نیاز به برنامه های آموزشی جبرانی ویژه ی دانش آموزان دوزبانه در مقطع مهدکودک و پیش دبستانی امری اجتناب ناپذیر است. (منبع: ویکی پدیا)

خوشبختانه امروزه تعداد مهدکودک های دوزبانه در سراسر کشورمان رو به افزایش است و این می تواند نکته بسیار خوبی در زمینه آموزش و پرورش کودکان باشد.

شما والدین شیرازی نیز اگر می خواهید آینده ای روشن در انتظار فرزندتان باشد و از همان کودکی دو زبان فارسی و انگلیسی را به خوبی یاد بگیرد، می توانید فرزند دلبندتان را در مهدکودک دوزبانه در شیراز ثبت نام کنید که تعداد این مهدکودک ها نیز کم نیست.

وبسایت کارشد نیز لیستی از مهدکودک های دوزبانه شهر شیراز را تهیه کرده است که در ادامه این مقاله مشاهده می فرمایید و می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام، شهریه، نوع آموزش ها و ... با آنها در ارتباط باشید.

به نظر شما بهترین مهدکودک دوزبانه این شهر کدام است؟ شما والدین عزیز شیرازی می توانید نظرات خودتان را در قسمت نظردهی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. پیش دبستانی (ویکی پدیا)
بلوار پرستار
اطلاعات بیشتر...
بلوار ابونصر
اطلاعات بیشتر...
بلوار رحمت
اطلاعات بیشتر...
بلوار دکتر حسابی
اطلاعات بیشتر...