هزینه پارکت لمینت در شیراز

قیمت پارکت لمینت در شیراز

قیمت پارکت لمینت در شیراز نیز به مانند سایر شهرهای ایران به مواردی چون انتخاب پارکت لمینت و یا pvc، نوع پارکت و لمینت، برند و شرکت سازنده، موقعیت جغرافیایی، تعداد و متراژ خرید، درجه بندی و ... خواهد داشت.

تفاوت های میان پارکت و لمینت علاوه بر عوامل ذکر شده، تاثیر زیادی در قیمت نهایی آنها خواهد داشت. پس به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • نحوه‌ نصب: شاید بتوان مهمترین تفاوت پارکت و لمینت را در نحوه نصب آنها دانست. پارکت ها بوسیله چسب های مخصوص چسبانده می شوند، در صورتی که لمینت ها نیاز به چسب خاصی برای چسباندن ندارند.
  • مقاومت در برابر آب: پارکت ها از چوب های طبیعی و خالص تولید می شوند که به شدت در برابر آب واکنش نشان داده و باد می کنند و برای محیط های مرطوب مناسب نیستند. اما مقاومت لمینت ها در برابر آب بیشتر است.
  • مقاومت در برابر اجسام نوک‌ تیز: لمینت مقاومت زیادی در برابر اجسام نوک تیز دارند، در صورتی که پارکت ها در مقابل اجسام نوک تیز آسیب پذیرتر هستند.
  • دوام: دوام و طول عمر پارکت بسیار بالاتر از لمینت می باشد. عمر مفید برای لمینت ها حدودا 10 سال است ولی طول عمر پارکت ها چیزی حدود 40 تا 80 سال خواهد بود.
  • قیمت: پارکت ها به دلیل نوع تولید آنها به خصوص استفاده از چوب های طبیعی درختان، بسیار لوکس و گران قیمت هستند. اما لمینت ها قیمت به مراتب پایین تری داشته و حتی از کفپوش های سنگ و سرامیک هم ارزان تر هستند.

ازجمله تفاوت های دیگری که میان پارکت و لمینت می توان به آن اشاره کرد، قابلیت تعویض راحت تر و تنوع طرح بالاتر لمینت ها، نگهداری ساده تر لمینت ها و زیبایی و طبیعی تر بودن پارکت ها می باشد.

زیبایی و تنوع انتخاب رنگ و طرح در انواع مختلف چوب و حتی سنگ. امروزه، تکنولوژی‌ های پیشرفته چاپ، تولیدکننده‌ ها را قادر به تولید تصاویر متنوع بسیاری از پارکت لمینت کرده‌ است. صرفه جویی در هزینه نسبت به پوشش‌ هایی همچون سنگ وقتی بودجه خرید کفپوش را تهیه کردید، باید بدانید که کفپوش‌های لمینت به‌طور کلی قابل دسترس تر از چوب و سنگ هستند، اما بعضی از لمینت‌ ها از نظر قیمت قابل مقایسه هستند. (منبع: ویکی پدیا)

به هر حال قیمت انواع کفپوش، پارکت و همچنین لمینت به موارد بالا بستگی خواهد داشت و نمی توان هزینه دقیقی از آن را بیان کرد.

آیا اطلاعی از انواع قیمت کفپوش در شیراز دارید؟ شما عزیزان می توانید تجربیات و نظرات خودتان را با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. پارکت لمینت (ویکی پدیا)
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
بلوار بعثت
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...