قیمت فرش در شیراز

قیمت فرش شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

فرش یکی از مهمترین وسایل هر خانه ای به حساب می آید و بدون شک همه انسان ها هر از چند گاهی برای خرید آن اقدام می کنند. همانطور که می دانید فرش ها به دو دسته اصلی ماشینی و دستباف تقسیم بندی می شوند.

قطعا اطلاع از قیمت فرش تاثیر زیادی در خرید ما خواهد داشت ولی به دلیل گستردگی صنعت فرش، نمی توان قیمت دقیقی از آن را بیان کرد، زیرا به دلایل بسیار زیادی بستگی خواهد داشت.

شهر شیراز به مانند سایر شهرهای بزرگ ایران، فرش فروشی های بسیار زیادی را در دل خود جای داده است که تمامی آنها فرش های ماشینی و دستباف را به مشتریان خود عرضه می کنند.

قیمت فرش در شیراز به مانند همه جای ایران بستگی به موارد زیر خواهد داشت:

 • نوع فرش (ماشینی و دستباف): مطمئنا فرش های ماشینی قیمتی به مراتب کمتر از فرش های دستباف دارند و فرش های دستباف ارزش بیشتری نیز خواهند داشت.
 • اندازه فرش: فرش ها در اندازه های مختلف مثل 6، 9، 12 و ... تولید می شوند که این موضوع در قیمت آن اثر گذار است.
 • جنس نخ استفاده شده در فرش: جنس نخ و اجزای سازنده هر فرش هر چقدر بهتر باشد، ماندگاری و طول عمر آن را بالاتر می برد. به همین دلیل جنس نخ ها تاثیر زیادی در قیمت فرش خواهد داشت.
 • شانه فرش: شانه و تراکم فرش ها بسیار مختلف است و به عنوان مثال فرش ها در شانه های 700، 1000، 12000 و ... تولید می شوند که هر چه شانه فرش بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.
 • تعداد رنگ استفاده شده در فرش: رنگ های بسیار زیادی در فرش ها مشاهده می کنیم که این موضوع بستگی به سلیقه شما خواهد داشت و مسلما در قیمت آن تاثیر گذار است.

به هر حال قیمت مشخصی نمی توان برای فرش ها در نظر گرفت و بستگی به موارد بالا خواهد داشت. برای اطلاع از قیمت فرش نیز بایستی به بازارهای فرش مراجعه نمایید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط فروش، با آنها در تماس باشید.

البته امروزه قیمت فرش ماشینی در شیراز مانند تمام ایران نسبت به فرش های دستباف ارزان تر بوده و گزینه مناسب تری برای خرید به حساب می آید.

عدم آگاهی نسبت به ویژگی های فرش سبب معضلاتی می شود. در استان فارس و منطقه ایالت پارس سه فرش داراب. بوشهر و خرمی قنقری دارای شهرت جهانی بوده است. خرمی فارس بزرگترین مرکز رنگرزی فرش جنوب ایران بوده است. قالی مشهد در کارگاه های این شهر و اطراف آن بافته می شود. این قالی از مرغوبیت چشمگیری برخوردار است و معمولاً به بازارهای غرب و انگلستان می رود. نقش های به کار رفته در آنها نقش های ترنج، اسلیمی و پیچک مانند هستند. (منبع: ویکی پدیا)

در پایین لیستی از فرش فروشی های شهر شیراز برای شما تهیه شده است.

برای مشاهده همه فرش فروشی ها روی دکمه (مشاهده همه فرش فروشی های شیراز) کلیک کنید. در آن صفحه علاوه بر مشاهده همه فرش فروشی های شیراز، امکانات زیر برای انتخابی بهتر در دسترس شما قرار دارد:

 1. مرتب سازی بر اساس محبوبیت بین کاربران یا تعداد بازدید
 2. نمایش فرش فروشی ها بر اساس بروز بودن اطلاعات
 3. امکان دیدن فرش فروشی های دارای تخفیف
 4. قابلیت جستجوی بر اساس خیابان، کوچه و ...
 5. مطالعه مقاله ای کامل در مورد خرید فرش
 6. مشاهده سوالات پرتکرار کاربران در مورد خرید فرش

شما عزیزان می توانید در انتهای این مقاله در قسمت امتیازدهی با امتیاز دادن به این مقاله، ما را در ارائه خدمات بهتر به خود، یاری کنید.

آیا اطلاعاتی در مورد قیمت فرش دارید؟ شما می توانید نظرات خودتان را برای ما بنویسید.

منبع:

 1. قالی (ویکی پدیا)
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...