مراکز سم زدایی در شیراز

مراکز سم زدایی در شیراز(معرفی 10 مرکز)

مشاهده مراکز معرفی شده

برای ترک اعتیاد یکی از مهمترین مراحل، سم زدایی می باشد. سم زدایی به معنای مدت زمانی است که فرد بیمار سم نوع ماده مخدری که استفاده می کرده است، از بدنش خارج شود.

روش هایی که برای سم زدایی سریع و فوق سری مورد استفاده قرار می گیرد باعث می شود، خماری فرد معتاد یا بیمار، کوتاه تر باشد. از آنجایی که روش های ترک اعتیاد سنتی و قدیمی بسیار دردناک بودند، این روش ها امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه به توضیح مختصر این دو روش می پردازیم:

  1. سم‌زدایی سریع (ROD): استفاده از داروهای خاص جهت سرعت بخشیدن به فرآیند سم زدایی که بیمار زودتر از این مرحله عبور کند. بعد از مصرف این داروها، داروهایی دیگر به بیمار داده می شود تا بتواند علائم ناشی از قطع مصرف را تحمل کند.
  2. سم‌زدایی فوق سریع (UROD): بعد از بیهوشی کامل بیمار، پزشک متخصص داروهایی را جهت مسدود کردن مواد مخدر به بدنش تزریق می نماید. مشخصا با تزریق این دارو به بدن، فعالیت سم زدایی تسریع پیدا خواهد کرد. بعد از به هوش آمدن بیمار، معمولا علائم ناراحت کننده پشت سر گذاشته خواهد شد.

این نوع از ترک اعتیاد یک روش سم زدایی بسیار سریع می باشد که معتادان طی 4 تا 6 ساعت بیهوشی زیر نظر متخصص، از لحاظ جسمی و بدنی از مواد مخدر پاک شده و بعد از هوشیاری در بخش بستری و تحت مراقبت های ویژه قرار میگیرند.

با وجود کلینیک های خوب ترک اعتیاد در شیراز می توانید از این روش هم برای درمان و بهبودی استفاده نمایید، اما اول از همه با متخصص و دکتر ترک اعتیاد مشورت نمایید تا بهترین روش برای بهبودی و درمان شما انتخاب شود، زیرا ترک اعتیاد فوق سریع در شیراز ممکن است برای افراد با شرایط خاص جوابگو نباشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کلینیک ها و مراکز ترک اعتیادی که در وبسایت کارشد تهیه شده است، در ارتباط باشید و شرایط را از آنها پرس و جو نمایید.

در سراسر دنیا مراکزی برای ترک افراد معتاد به انواع مواد مخدر و یا حتی اعتیاد های دیگر از قبیل اینترنت و ... وجود دارد این مراکز در اکثر نقاط دنیا در حال فعالیت می باشند از جمله مهمترین این مراکز در کشورهای مختلف می توان به مرکز باز پروری action on you در فلوریدا امریکا you are good در کانادا gonzalez در برزیل Michelle در آلمان و ... اشاره کرد اما در کشورهای اطراف افغانستان و پاکستان که مرکز عمده فعالیت و توزیع مواد مخدر می باشد، این کمپ ها بسیار زیاد هستند و بیشتر از مناطق دیگر جهان دیده می شود که از جمله این کشورها ایران و تاجیکستان و قرقیزستان و روسیه می باشند. (منبع: ویکی پدیا)

در پایین لیستی از کمپ های ترک اعتیاد شهر شیراز برای شما تهیه شده است.

برای مشاهده همه کمپ ها و دکترهای ترک اعتیاد روی دکمه (مشاهده همه کمپ های ترک اعتیاد شیراز) کلیک کنید. در آن صفحه علاوه بر مشاهده همه کمپ های شیراز، امکانات زیر برای انتخابی بهتر در دسترس شما قرار دارد:

  1. مرتب سازی بر اساس محبوبیت بین کاربران یا تعداد بازدید
  2. قابلیت جستجوی کمپ ها بر اساس خیابان، کوچه و ...
  3. مطالعه مقاله ای کامل در مورد ترک اعتیاد
  4. مشاهده سوالات پرتکرار کاربران

در صورتی که ترک اعتیاد فوق سریع در شیراز را تجربه کرده اید؛ در بخش نظر ها، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع:

  1. ترک اعتیاد (ویکی پدیا)
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
قدوسی غربی
اطلاعات بیشتر...
شهرک گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
ایمان شمالی
اطلاعات بیشتر...
خیابان انقلاب
اطلاعات بیشتر...
خیابان لطفعلی خان زند
اطلاعات بیشتر...
بزرگراه شیراز بندرعباس
اطلاعات بیشتر...
بلوار آزادی
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
بلوار باهنر
اطلاعات بیشتر...
بلوار سیبویه
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...
بلوار میرزای شیرازی
اطلاعات بیشتر...
بلوار امیرکبیر
اطلاعات بیشتر...
شهرک گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار خرمشهر
اطلاعات بیشتر...
بلوار مدرس
اطلاعات بیشتر...
خیابان انقلاب
اطلاعات بیشتر...
شهرک گلستان
اطلاعات بیشتر...
بلوار چمران
اطلاعات بیشتر...
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...

سوالات پرتکرار کاربران در مورد مراکز سم زدایی در شیراز

1

ترک اعتیاد فوق سریع واقعا انجام می شود؟

بله، یکی از مهمترین مرحله های ترک اعتیاد خارج شدن سم یا سم زدایی بدن می باشد که اگر بوسیله پزشک متخصص یا مراکز تخصصی انجام شود، قطعا موثر خواهد بود.

2

هزینه ترک اعتیاد فوق سریع در شیراز چقدر است؟

هزینه ترک اعتیاد فوق سریع در شیراز هم به مانند سایر شهرهای ایران بستگی به عواملی چون نوع اعتیاد به مصرف ماده مخدر، روش درمان، نوع مرکز، تخصص پزشک، موقعیت جغرافیایی و مکانی و ... بستگی خواهد داشت. البته این هزینه توسط سازمان بهزیستی کشور نیز مشخص می شود.

3

سم زدایی فوق سریع UROD چیست؟

اصطلاح اصلی سم زدایی سریع که در دهه 80 میلادی ابداع شد، rod می باشد که امروزه با پیشرفت علم پزشکی سم زدایی جدید به اسم urod نیز انجام می شود. روش urod اینگونه است که در ابتدا بیمار بیهوش خواهد شد و پس از اثر کردن ماده بیهوشی، پزشک متخصص داروی مسدود کننده مواد مخدر را به بیمار تزریق خواهد کرد. داروی مسدود کننده مواد مخدر باعث می شود بدن بیمار به سرعت سم زدایی را انجام دهد. طبق نظریات پزشکی و علمی بیمار پس از به هوش آمدن بایستی اکثر علائم ناراحت کننده را پشت سر گذاشته باشد.