آزمایش خون در شیراز

آزمایش خون شیراز

مشاهده مراکز معرفی شده

آزمایش خون از جمله آزمایش های پزشکی است که کاربردهای زیادی داشته و توسط آزمایشگاه های معتبر و رسمی از افراد متقاضی گرفته می شود.

انواع آزمایش خون عبارتند از:

  1. سرولوژی (هپاتیت، ایدز، سیفلیس، تب مالت و ویدال و ...)
  2. بیوشیمی (برای اندازه گیری سدیم، پتاسیم، کلر، بی کربنات، نیتروژن اوره خون، منیزیم، کراتینین، گلوکز و کلسیم)
  3. میکروب شناسی (بررسی عفونت، سنگ کلیه، قارچ و بررسی مدفوع برای مشخص شدن عفونت های روده ای، انگل، کرم و ...)

البته علاوه بر سه مورد بالا آزمایش خون انواع دیگری مانند هماتولوژی، ایمونولوژی، بانک خون، سرطان شناسی، ژنتیک و تست های انعقادی نیز از بیماران گرفته می شود که کاربردهای مخصوصی دارند.

به هر حال افراد بسیاری به دلایل مختلف بایستی به آزمایشگاه ها مراجعه کنند تا آزمایش خون از آنها گرفته شود که موارد بالا در آزمایش های خون مشخص خواهد شد و نتیجه آن باید به پزشک متخصص ارجاع داده شود.

کشور ایران در اکثر زمینه های پزشکی بسیار قدرتمند می باشد که دلیل آن فعالیت پزشکان متخصص، تاسیس شدن مراکز پزشکی و درمانی بسیار خوب، انواع آزمایشگاه های پزشکی همراه با پزشکان بادانش و ... است.

در بین تمام شهرهای ایران، شهر شیراز قدرت پزشکی بالایی دارد و فعالیت آزمایشگاه های بسیار خوب در این شهر اصلا جای تعجب ندارد. به همین دلیل اگر می خواهید برای آزمایش خون در شیراز اقدام کنید، با آزمایشگاه های متعددی رو به رو خواهید بود که این آزمایش را برای شما انجام می دهند.

خون‌گیری وریدی به‌عنوان یک روش کم‌تهاجمی برای داشتن سلول‌ها و مایع برون‌سلولی یا همان پلاسما از بدن بیمار برای آزمایش امروزه بهترین روش است. از آنجا که جریان خون در سراسر بدن به‌عنوان وسیله فراهم‌آوری اکسیژن و مواد غذایی و حمل مواد زائد دفعی به سیستم‌های دفعی بدن وجود دارد، بسیاری از وضعیت‌های بالینی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل، آزمایش خون یکی از پرکاربردترین آزمایش‌های پزشکی است. مداخله پزشکی خون‌گیری از وظایف تکنیسین آزمایشگاه، پرستار و مسئول خون‌گیری است. در اورژانس، نیروهای امدادگر دوره دیده و پزشکان آمبولانس نیز می‌توانند اقدام به خون‌گیری نمایند. (منبع: ویکی پدیا)

آزمایش خون کاربردهای بسیار زیادی دارد که از جمله مهمترین کاربردهای آن می توان به بررسی های مختلف بر روی انسان اشاره کرد که این بررسی ها در زمینه های وضعیت کلی سلامت بدن، احتمال ابتلا به عفونت خاص، عملکرد ارگانهای مختلف بدن و بررسی بیماری های مختلف ژنتیکی بیمار انجام می شود.

هر کس بایستی طبق نظم و دوره خاص که توسط پزشک مشخص می شود، برای آزمایش خون اقدام کند تا در هر دوره چکاپ کامل برایش صورت پذیرد.

اگر می خواهید برای آزمایش خون اقدام کنید، لازم است 12 ساعت قبل از انجام آن از خوردن غذا و خوراکی خودداری نمایید و این آزمایش بایستی به صورت ناشتا انجام شود. (معمولا برای انجام آزمایش خون، خوردن آب قبل از آن مشکلی ندارد.)

خوردن داروهای مختلف به خصوص داروهای هورمونی یا داروهای آنتی بیوتیک قبل از آزمایش خون بایستی متوقف شوند، زیرا این داروها بر نتیجه نهایی آزمایش، تاثیر گذار هستند.

البته زمانیکه پزشک شما آزمایش خون را برای شما تجویز می کند، تمامی باید و نبایدهای آزمایش خون را به شما اعلام خواهد کرد. در این مواقع هر سوالی که در ذهن خود دارید، حتما از پزشک خود بپرسید تا با خیالی آسوده برای انجام آزمایش خون اقدام نمایید.

به هر حال وبسایت کارشد لیستی از آزمایشگاه های شیراز را تهیه کرده است که در این آزمایشگاه ها، انواع آزمایش خون گرفته می شود و در ادامه لیست آنها را مشاهده می فرمایید.

شما عزیزان می توانید در راستای ارائه خدمات بهتر وبسایت کارشد، به این مقاله امتیازدهی کنید و در قسمت نظردهی نظرات خودتان را با دیگر کاربران وبسایت کارشد به اشتراک بگذارید.

منبع:

  1. آزمایش خون (ویکی پدیا)
معالی آباد
اطلاعات بیشتر...
بلوار کریم خان زند
اطلاعات بیشتر...
بلوار پاسداران
اطلاعات بیشتر...